Vefk Yaptıranlar

Vefk konusu, oldukça karmaşık ve özel bilgi gerektiren bir konudur. Bu nedenle, en yüksek bilgi birikimine sahip bir kişi bile, yeteri kadar tecrübeye sahip değilse veya konuyla alakalı yeterli bilgisi bulunmuyorsa vefk yapamayabilir. Bu açıdan bakıldığında, gerçekten vefk yapan hocaları bulmak bir hayli güç olabilir.

Vefk yapan hocalar, aldıkları eğitim sürecinde, kendilerini geliştirmek ve bilgi birikimleri artırmak zorundadır. Bu bilgi birikimi öncelikli olarak, pozitif ilimler ile gaybi ilimlerin karıştırılmasından geçer. Hocalar, her şeyin başında dünyevi alem ile gaybi alemi birbirine karıştırabilmeli ve özel olarak bu bilgi birikimini harmanlayabilmelidir.

Vefk yapılırken, hocaların her biri hesaplama kısmında kullanılacak olan numeroloji, astroloji ve ebced gibi ilimler konusunda bilgi sahibi olmak zorundadır. Bu ilimler hakkında bilgi sahibi olmak, kimi zaman yeterli gelmeyeceği için, bazı durumlarda hocaların bu ilimler konusunda uzun yıllar çalışmış olmaları bile gerekebilir.

Tüm bunlardan sonra, vefk yapan hocaların mutlaka daha önce benzer şekilde vefkler üzerinde çalışmış olmaları gereklidir. Vefk konusu fazlasıyla hassas olduğu için, zaman zaman hangi koşulların geleceğini bilmek mümkün olmayabilir. Bu gibi hallerde, işin içine tecrübe gireceği için, medyum hocanın tecrübeli olması yapılacak olan çalışmanın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır.

Gerçekten vefk yapan hocalar, her daim bilgilerini kullanır ve bu bilgiler konusunda açıktır. Kendilerine başvuran insanları dinler ve hangi yöntemler ile çalışmayı gerçekleştireceklerini belirlerler. Bu sayede yapılacak olan çalışma çok daha net olur ve insanların kafasında soru işareti oluşmadan vefk çalışması gerçekleştirilir.

Vefk yapan hocalar, bu gibi durumlarda kendilerini geliştirmiş olmak zorundadır. Eğer gerçekten bu işi yapan bir hoca arayışı içerisindeyseniz, çalışmaya başlamadan önce hoca ile konuşarak, kendisi hakkında bilgi vermesini isteyebilir ve bu doğrultuda kararınızı verebilirsiniz.

Web sitemize gelen medyum şikayetlerini okumak ve kendiniz de katkı sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

3 hakkında “Vefk Yaptıranlar” görüş

  1. Medyum Ali Gürses hocanın vefkleri konusunda yorumum olacak, ailemden birinin ikna edilmesi gerekliydi iş kurmayla alakalı bir konuda, yani biz dükkan açacaktık ama bir aile büyüğümüz her şeyimizin uygun olmasına rağmen bunu kabul etmiyordu, ikna vefkine başvurduk, ali hoca hızlıca vefki yolladı teslim etti, etkisini bir ay kadar sürede aşama aşama gördüm, birden bire düşünceleri değişmedi ama dükkan hakkında fikir vermeye başladı, en sonunda dükkan konusunda benim fikirlerime geldi, ben bir ay geçtiği için şüphe duymuştum acaba tutacak mı tutmayacak mı diye, sonucunda tuttu ve gayet mutlu olduğum bir çalışma oldu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir