Gerçek ve Dolandırıcı Medyumlar Nasıl Anlaşılır?

Yaşamı boyunca en az bir kez de olsa herkes bazı manevi sıkıntılar yaşayabilir. Böyle zamanlarda bir desteğe ihtiyaçları olabilir. Bu durum bir psikologla çözülebileceği gibi bazı durumlarda medyum hocalarla da çözülebilir. Buna karar verebilmek için öncelikle yaşadığınız sorunların neler olduğunu tespit etmelisiniz. Kendinizde büyü belirtileri olduğundan şüpheleniyorsanız, profesyonel bir medyum hocadan yardım almanız gerekir. Ancak, medyumluk günümüzde de en az eskisi kadar popüler olduğu için bu işten rant sağlamaya çalışan dolandırıcı kişilerin olduğunu da unutmamanız gerekir. Böyle bir durumda aklınıza dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır sorusu gelebilir. Dolandırıcı medyumları anlamanın birkaç yolu vardır. Bunlardan ilki çevrenizde daha önce bir medyumdan yardım alan kişilerin yorumlarını dinleyebilirsiniz. Ya da internet aracılığı ile deneyimlerini paylaşan kişilerin yaptığı yorum ve şikayetleri okuyabilirsiniz. Her ikisi de size gerçek bir medyuma ulaşma ve sahte bir medyumdan uzak durmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir. Dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulduktan sonra kendini hem maddi hem de manevi açıdan dolandırıcılardan koruyabilirsiniz. Yapmanız gereken iyi bir araştırma yapmak ve sonuçlarını maddeler halinde sıralayarak, içlerinden eleme yapmaktır. Peki, bir medyum hocanın dolandırıcı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir medyum Hocanın Dolandırıcı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır diye düşünen çoğu kişi birilerinden yardım alma ihtiyacı duyar. Yaşadıkları olumlu ya da olumsuz deneyimleri internet aracılığı ile paylaşan insanlar sayesinde dolandırıcı bir medyum hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Bir medyumun dolandırıcı olup olmadığını anlayabileceğiniz 3 ipucu şu şekildedir.

  1. Banka hesap bilgileri kendisine ait olmayan bir medyuma kesinlikle para göndermemeniz gerekir. Bu kişiler birçok bahane uydurmayı denese de inanmayın ve uzak durun. Dolandırıcılar her gün farklı bir isimle karşınıza çıkabilir.
  2. Bazı medyum hocalar kargo yoluyla para isteyebilir. Bu kişilerden uzak durmalısınız. Bu şekilde para gönderirseniz sonrasında hiçbir hak iddia edemezsiniz.
  3. Bir medyumun iletişim bilgileri de kendini ele vermesi için yeterlidir. Telefon numarasını ne kadar süredir kullandığını araştırmanız gerekir. Bunu internetteki yorum sitelerinden araştırabilirsiniz. Ne kadar zamandır hoca hakkında aynı telefon numarası ile yorum girildiğine bakarak bulabilirsiniz. Çoğu dolandırıcı medyum sürekli telefon numarasını değiştirir. Bu şekilde hem dolandırdığı insanların tekrar kendisine ulaşmasından kaçar hem de tuzağına yeni insanların düşmesini sağlar.

Yukarıda sıraladığımız 3 ipucu dolandırıcı medyumlar nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulmanızı sağlar. İnternette ifşa olmaları sebebiyle bu kişileri anlamanız eskisine göre hem daha kolay hem de bazen daha zor olabilir. Tek yapmanız gereken yapılan yorumların güvenilir olduğundan emin olmaktır. Siz de sahte medyum hocalardan uzak durmak ve gerçek bir medyuma ulaşmak istiyorsanız sitemizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Medyum hoca yorum ve şikayetlerine ana sayfamızdan ulaşabilir, yorum ve şikayetlerinizi iletmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir